Erre vigyázzon, ha gyermekeket kezel lágylézerrel
A lézerterápia alkalmazásának nincsen korhatára, ezért akár egészen kicsi gyermekek kezelésére is nagyszerűen használható. A felelősségteljes használathoz azonban fontos betartani pár szabályt:
1. Konzultáljon orvosával
A lágylézer kezelések segítségével gyorsan és hatékonyan csillapítható a fájdalom, jelentősen felgyorsítható a sebgyógyulás, megszüntethető a gyulladás. Bakteriális és vírusos megbetegedések esetében viszont a lágylézer tehetetlen.
Egy horzsolásnál könnyű eldönteni, mi a teendő, de gyulladásos panaszoknál egy átlagos szülő nem feltétlenül tudja megállapítani a probléma forrását, ezért nem szabad csupán a lézerterápiára hagyatkoznia.
Ha nem biztos benne, hogy gyermeke betegségét mi okozza, feltétlenül mutassa meg orvosnak is a hiányos, vagy nem megfelelő kezelés utóhatásaként fellépő szövődmények elkerülése érdekében.
2. Használjon védőszemüveget
Az otthoni használatra kifejlesztett lágylézer készülékek alapvetően biztonságos kezelést tesznek lehetővé, ám a lézersugárba ezek esetében sem szabad belenézni. A lézer ugyanis károsíthatja a szemet.
Minél kisebb gyermeke, annál nehezebb mindezt megértetni vele, ráadásul a kicsik ritkán maradnak akárcsak egy percig is nyugton, így az ő esetükben fontos, hogy a lágylézer kezelés ideje alatt megfelelő védőszemüveg legyen rajtuk. Ezzel még az eshetőségét is kizárhatja annak, hogy a prizmába nézzenek.
3. A kezeléseket felnőtt végezze
Ahogy azt fentebb említettük a kicsik mozgékonyak, nyugtalanok, ezért tovább növelheti a kezelés biztonságát, ha a lágylézer kezelés során a készülék az Ön kezében van.
A biztonság mellett a hatékonyság növelésében is segít, ha a kezelést nem a gyermekre bízza. A lézersugár nem terül szét, hanem egy pontra fókuszál, így, ha nem a problémás területet éri, hatása is elvész.
4. Ne nyomja a sebre
A lágylézer terápia hatalmas előnye, hogy hatásának kifejtéséhez nincsen szükség arra, hogy a készülék prizmája a bőrhöz érjen. A lágylézer kezelés tehát sebek, vagy horzsolások kezelése során is fájdalommentes tud maradni, ha a készüléket nem érinti hozzá a fájó felülethez.
Sőt, végső esetben akár kötésen keresztül is végezhet lágylézer kezeléseket. Igaz ilyen esetben a kezelés hatásfoka kisebb, azaz az megfelelő eredmény eléréséhez több időre lesz szükséges, mintha csupasz felületet kezel.
NÉZZE MEG VIDEONKAT, HOGY LÁTHASSA
MENNYI SEGÍTSÉGET NYÚJT A HANDY CURE S' LÁGYLÉZER KÉSZÜLÉK A GYERMEKEK GYÓGYÍTÁSÁBAN IS
.
.
KÉRDÉSE VAN?
Szívesen válaszolunk
E-mail: gyogylezer@luxgroup.hu
Akár telefonon is
H-Cs: 8.00-16.00
Tel: +36 (70) 616-9077
Kövessen minket:
.